Leiger Racing

Leiger Racing on Hiiumaal tegutsev kiirendusspordi meeskond, kes on Eesti meistrivõistluste sarjas osalenud alates 2019. aastast ning erinevates klassides. Sellest ajast alates on meeskond tulnud kahel korral Eesti meistriks ning kahel korral hooaja teiseks.

Võistlusvahendid on spetsiaalselt kohandatud kiiresti otse sõitmiseks. Suuremates klassides osalejate masinate võimsused ulatuvad 2000 hobujõuni. Leiger Racing meeskonna võistlusvahendiks on Hiiumaal ehitatud altered dragster, mis kiirendab nullist sajani ligikaudu 1,5 sekundiga. Veerandmiili läbimiseks kulub praegu kaheksa sekundit, kuid see on plaanis veelgi kiiremaks muuta.

Drag race on kiirendusvõistlus, mida peetakse eriotstarbelisel kiirendusrajal, selleks kohandatud lennuväljal või muul asfalteeritud sirgel. Starditakse paarikaupa paigalt ning sõidetakse kindlaksmääratud teepikkus, mis on veerand miili ehk 402.33 meetrit.  Võistluse jooksul stardivad sõidukid paaris ning igast sõidust elimineeritakse kaotanud sõiduk. Võitja sõidab järgmise võistluse teise paari võitjaga kuni alles on jäänud vaid üks sõitja. Teepikkuse läbimise aega mõõdetakse detailselt.

Leiger Racing edendab Hiiumaal spordiala, aga kohapeal puudub võistlemise ning harjutamise võimalus. Antud spordiala on suures osas mehaanikute sport, seega enamik aega kulub ettevalmistustele.

Uudised

Värsked ülevaated ja huvitavad hetked meie klubi spordielust.

Hetkel uudiseid pole, aga vaata kindlasti mõne aja pärast uuesti.

Sündmused

Nimekirjas kuvatakse esimestena kõiki sündmuseid. Vaate kohandamiseks kasuta filtreid.

Events :: Toimumisaeg (custom)
Hetkel pole ühtegi sündmust kuvada, aga vaata kindlasti mõne aja pärast uuesti.

Galerii

Sirvi meie fotogaleriid, mis kajastab klubi tegevusi, mängijaid ja olulisi sündmusi.

Leiger Racing MTÜ

Astu liimeks